wtorek, 12 kwietnia 2011

Oczyszczanie wątroby

Niektóre zewnętrzne objawy zanieczyszczenia wątroby
1. Pojawienie się na ciele piegów, znamion brązowych i brodawek.
2. Brązowe plamy przy korzeniach włosów.
3. Zimna i wilgotna skóra ciała i rąk.
4. Zabarwiony na żółto spód języka.
5. Brak możliwości zrobienia prawą nogą kroku takiej samej długości jak lewą.
Przyczyny nieprawidłowej pracy wątroby:
• nadmierne spożywanie posiłków i płynów,
• nadmierne spożywanie cukru, produktów cukrowych, owoców i alkoholu,
• nadmierne spożywanie tłuszczów, oleju roślinnego oraz tłustego mięsa,
• nadmierne spożywanie posiłków gotowanych i rafinowanych,
• nadmierne spożywanie chleba (świeżego) i wyrobów mącznych,
• przyzwyczajenie do spożywania posiłków przed snem lub w nocy.

Wątroba to jeden z najważniejszych organów naszego ciała. To „laboratorium che­miczne”, od którego pracy zależy stan serca, układu krwionośnego, organów trawiennych, nerek, mózgu, układu limfatycznego i w końcu naszej psychiki. U większości osób, które przy­zwyczaiły się do spożywania mieszanych produktów, już w wieku 5 lat wątroba jest częściowo wypełniona kamieniami, „korkami” cholesterolu, „łuskami” bilirubiny (pozostałości czerwo­nych krwinek, które obumarły i z różnych przyczyn nie zostały wydalone z organizmu).


Obecnie istnieje wiele preparatów, które mogą poprawić funkcjonowanie wątroby, ale żaden preparat nie daje takich odczuwalnych efektów jak zabieg jej oczyszczenia. Ludzie, którzy przez kilkadziesiąt lat cierpieli na kamienie w pęcherzyku żółciowym i powinni byli przejść operację, po oczyszczeniu wątroby pozbyli się kamieni raz na zawsze. Operacja nie była potrzebna.
Dość często stan wątroby może niszcząco wpływać na pracę serca. Pozwolę sobie przytoczyć przykład z mojej praktyki naturalnego uzdrawiania.

Uwaga! Skuteczność oczyszczenia wątroby zależy od całkowitego stosowania się do przepisu i przeprowadzenia wszystkich etapów!
Etap pierwszy. Wcześniejsze przygotowanie – „złagodzenie” organizmu. „Złagodzenie” organizmu można osiągnąć korzystając z sauny (suchej lub parowej) lub biorąc gorącą ką­piel. Takich zabiegów powinno być przynajmniej 2 (5-7 dni przed oczyszczeniem wątroby). Najważniejsze, by poczuć rozluźnienie, zrelaksowanie i rozgrzanie całego ciała. Ostatnie „zła­godzenie” proszę przeprowadzić na dzień przed głównym zabiegiem oczyszczającym.
Etap drugi. Przez 2-3 dni przed oczyszczeniem żywić się głównie produktami pocho­dzenia roślinnego. Wykluczyć z jadłospisu mięso (każdego rodzaju) i ryby. Można spożywać: jaja, tłusty ser, produkty mleczno-kwaśne (zsiadłe mleko, kefir, jogurt, biały ser).
Etap trzeci. Zabieg lepiej przeprowadzić pod koniec tygodnia (piątek – sobota lub sobota – niedziela).
Do zabiegu potrzeba:
• 200 ml oleju roślinnego, każdego gatunku (ja wolę olej z pestek winogron),
• 6 cytryn średniego rozmiaru (około 1 kg),
• ząbek czosnku do wąchania,
• dwa kieliszki po 50 ml każdy (można użyć plastikowe),
• termofor lub poduszka elektryczna,
• słoik z zakrętką.
Zabieg oczyszczania trwa dwa dni.
Dzień pierwszy
Ostatni posiłek powinien być do godziny 14.00.
• Po godzinie 14 nic nie jeść.
• Przy poczuciu głodu pić tylko soki! (najlepiej świeżo przygotowane – marchwiowy, jabłkowy lub przegotowaną wodę).
• Jeżeli poczujecie osłabienie przede wszystkim nie denerwujcie się. Jest ono spo­wodowane oczyszczaniem organizmu, który nie mając pożywienia „zaczął się odżywiać” trującymi was toksynami. Aby się od nich uwolnić należy mu pomóc. Jak najwięcej w ciągu dnia spacerować, ciągle być w ruchu, żeby energia nie była tracona na rozgrzewanie organizmu (należy spacerować w ciepłym ubraniu).
• Jeśli pod wieczór będzie was boleć głowa zróbcie natychmiast lewatywę. Jeśli ból nie ustąpi wypijcie jedną szklankę gorącej, przegotowanej wody, dodając do niej łyżeczkę miodu i łyżeczkę octu jabłkowego. Tylko w ostateczności użyjcie środka 163
przeciwbólowego.
• Na noc obowiązkowo zrobić lewatywę-1 1/2 litra wody, 1/2 łyżki soku z cytryny.
Dzień drugi
Po przebudzeniu się możecie wypić szklankę gorącej, przegotowanej wody małymi łyczkami.
• Zrobić lewatywę (11/2 litra wody, 1/2 łyżki soku z cytryny) i iść na spacer.
• Do godziny 14 można pić soki (marchwiowy, jabłkowy lub ich mieszankę).
• O godzinie 14 odłączyć telefon, nie wykonywać żadnych obowiązków związa­nych z domem lub pracą. Unikać nieprzyjemnych rozmów, stresowych sytuacji. Wyłączyć się całkowicie (skupić na sobie).
• Między godzinami 15.00 i 18.00 należy położyć się kilka razy na 20-30 minut. Rozluźnić się, spróbować przypomnieć sobie najpiękniejsze, najprzyjemniejsze chwile Waszego życia. W tym czasie podgrzewać wątrobę termoforem lub podusz­ką elektryczną. (Na wszelki wypadek przypominam: wątroba znajduje się z prawej strony, dwa palce w dół od ostatniego żebra.)
• O godzinie 18.00 do naczynia z gorącą wodą wstawić butelkę z olejem (niech się powoli nagrzewa).
• 6 cytryn na kilka minut (10-15) włożyć we wrzątek (będą bardziej soczyste).
• W tym czasie weźcie ząbek czosnku, wyciśnijcie do słoika, nakryjcie pokrywką i odstawcie.
• Cytryny pokroić na połówki i przez sitko wycisnąć sok.
• Przygotujcie pościel, w której będziecie przebywać w trakcie zabiegu.
O godzinie 18.30 powinny być przygotowane:
• 2 kieliszki po 50 ml (jeden do oleju drugi do cytryny),
• elektryczna poduszka lub termofor,
• olej 200 ml,
• sok z cytryny 100-15 Om 1.
O godzinie 18.30 wziąć prysznic trwający 10 minut, dobrze rozgrzać ciało i położyć się.
Dalej wszystkie „kroki” zabiegu należy wykonać ściśle według podanego niżej rozkładu:
ü godzinie 19.00 wstać, nalać do jednego kieliszka oleju (40 ml) do drugiego soku z cytryny (20-30 ml).
ü Wypić olej i natychmiast popić sokiem z cytryny.
ü Potem należy znów się położyć i rozgrzewać wątrobę.
ü 19.15 znów wypić olej (40ml) i sok z cytryny (20-30 ml). Położyć się i podgrzewać 164
wątrobę, i tak co 15 minut, dopóki nie wypijecie Państwo całego oleju i całego soku.
ü Jeśli po kolejnej porcji (zwykle po czwartej) pojawią się nudności, otworzyć słoik z czosnkiem i go wąchać. Jeśli nudności nie znikną, proszę się ograniczyć do już wypitej ilości. Następnie należy się położyć do łóżka na prawy bok, położyć po­duszkę elektryczną lub termofor na wątrobę i oglądać telewizję lub czytać.
ü Okres od 21.00 do 23.00 jest najbardziej nieprzyjemny. Może pojawić się zgaga, słabość, pocenie się. Należy to przetrzymać (zdrowie jest tego warte). U niektórych osób, szczególnie ze słabo „pracującą wątrobą” może pojawić się uczucie „oddycha­nie wątroby” (lekkie telepanie pod prawym żebrem).
ü Przede wszystkim nie bać się, uspokoić się, „porozmawiać” z wątrobą, przeprosić ją za krzywdę, którą jej nieświadomie robicie. „Ona” was zrozumie i na pewno wam wybaczy. Wtedy poczujecie ulgę i spokój w całym ciele.
ü Pomiędzy godzinami 21.00 i 24.00 najlepiej nie chodzić, a więcej leżeć.
ü Około godziny 1.00 w nocy poczujecie parcie. Idźcie do ubikacji. Po wypróżnieniu zróbcie lewatywę, a potem połóżcie się spać. Chcę zaznaczyć, że zdarzają się przy­padki, kiedy parcie i wypróżnienie jelita następuje rano. Dlatego jeśli pomiędzy godzinami 1.00– 3.00 w nocy nie czujecie parcia śmiało połóżcie się spać. Wyniki otrzymacie po przebudzeniu.
Jak już pisałem organizm każdego z Was jest indywidualny i dlatego obserwujcie jego „zachowanie”, postępujcie kierując się własnym rozumem i moimi wskazówkami.
Kilka uwag dotyczących oczyszczania wątroby
1. Czasem po wypiciu 3-4 porcji oliwki zdarzają się wymioty, to znak, że najpierw oczyścił się żołądek. To się może zdarzyć podczas pierwszego zabiegu oczyszcza­jącego, to nic strasznego. Zabieg należy ukończyć. I czekać na wyniki.
2. Podczas oczyszczania trzeba być spokojnym i rozluźnionym (zrelaksowanym). Kiedy wątroba jest silnie zanieczyszczona i wydala z siebie „nieczystości”, możecie Państwo poczuć, że wątroba jak gdyby „oddycha”. Proszę się nie bać, bo strach po­woduje skurcze naczyń i przewodów żółciowych, co również może być powodem wymiotów.
3. Następnego dnia po oczyszczeniu, niektóre osoby mogą odczuwać lekkie zmę­czenie, ale już pod wieczór wszystko wróci do normy. Przeważnie większość osób z rana odczuwa przypływ energii, sił i chęci do życia.
4. Jeśli po zakończeniu zabiegu następnego dnia w okolicy wątroby czujecie ciężar to należy czyszczenie wątroby powtórzyć po dwóch tygodniach.
5. Osoby, które mają usunięty pęcherzyk żółciowy na pewno zapytałyby, czy mogą oczyścić wątrobę. Nie tylko mogą, ale jest to konieczne!
6. Oczyszczenie wątroby specjalnie opisałem tak szczegółowo – bo to jest jakby 165
mała operacja bez użycia skalpela, do której należy się dobrze przygotować za­równo pod względem organizacyjnym, jak i psychicznym.
           7. Jeżeli podczas zabiegu poczujecie słabość lub mdłości (przy piciu oleju) należy, co   jakiś czas otworzyć słoik i wąchać czosnek.


Ile razy należy czyścić wątrobę?
Pierwsze czyszczenie jest najtrudniejsze, ponieważ organizm traci dużo sił. Zwykle jest wydalane dużo starej żółci, pleśni, białych nici, zielonych „koreczków”, ale kamieni może nie być. To nie oznacza, że oczyszczenie się nie udało. Po prostu wątroba jest silnie zanie­czyszczona i podczas kolejnych oczyszczeń pojawią się kamienie. Drugie oczyszczanie jest już łatwiejsze. Powinno się ono odbyć po 3-4 tygodniach. Następne oczyszczenia proszę przeprowadzać raz na 3 miesiące. W ciągu pierwszego roku powinny być minimum 4 czysz­czenia – maksimum 7. Potem kontynuować raz na rok.
 Wątroba składa się, z czterech części i w ciągu jednego zabiegu oczyszczania zdąży się oczyścić tylko jedna część, w ciągu drugiego – druga itd. 


Zapraszam na mój darmowy kurs odchudzania  SZCZEGÓŁY ZNAJDZIESZ TUTAJ

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz