środa, 13 lutego 2013

Napój poranny

 NAPÓJ PORANNY
Dobę możemy podzielić na 3 okresy:

od 4 rano do 12 w południe – organizm oczyszcza się z niestrawionych resztek i produktów odpadowych.
od 12 do 8 wieczór – jedzenie i trawienie
od 8 wieczór do 4 rano – absorpcja i wykorzystanie pokarmu

To Znaczy, że w godzinach dopołudniowych trwa proces oczyszczania i nie powinniśmy obciążać organizmu ciężkostrawnym pożywieniem. Najodpowiedniejsze będą owocowe szejki, owoce, soki, musli i napój poranny. Organizm może wtedy przeznaczyć dostateczną ilość energii, aby pozbyć się produktów rozpadu starych komórek, które są toksyczne i niestrawionych resztek pokarmowych.


 Innymi słowy najodpowiedniejszą porą na oczyszczanie są godziny dopołudniowe. Potrzebne są do tego płyny i ruch, dlatego dzień możemy rozpocząć od wypicia napoju porannego i gimnastyki.

Płyny, które rano wypijamy powinny mieć 3 podstawowe właściwości:

Nie powinny zawierać substancji toksycznych jak: alkohol, kawa, herbata naturalna.
Powinny być bogate w witaminy i minerały.
Pomagać w oczyszczeniu jelita grubego, gdzie zalegające i gnijące resztki pokarmu są główną przyczyną ogólnego samozatrucia.

Napój poranny zapobiega zaparciom, zakwaszeniu i działa jak antidotum na resztki produktów przemiany materii.

Wieczorem oczyścić, umyć i poszatkować 100g ziemniaków, 50g marchwi, 50g selera i pietruszki, gotować 10-15 min w ½ l niesolonej wody. Przecedzić, uzupełnić wodą straty powstałe przy gotowaniu. Do ½ l napoju porannego dodajemy 2 łyżki otrąb pszennych i 2 łyżki zmielonego siemienia lnianego. Odstawiamy pod przykryciem w chłodnym miejscu i rano po lekkim podgrzaniu powoli wypijamy.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz