piątek, 1 lipca 2011

Leczenia ziołami-wątroba

Dla wszystkich którzy nie chcą sie truć chemicznymi lekami podaje przepisy naszych babć,  które radziły sobie z różnymi chorobami za pomocą ziół.
CHOROBY WĄTROBY I DRÓG ŻÓŁCIOWYCH Wątroba
O swoim istnieniu przypomina nagle i niespodziewanie. Zazwyczaj swym powiększeniem buntuje się przeciw naszemu odżywianiu i ostrzega, że nasze grzechy żywieniowe mogą doprowadzić powoli do degeneracji wątroby, a ona sama może odmówić swej pracy. Jest ona głównym narzędziem przemiany materii w ustroju człowieka. Można powiedzieć, że jest to niezwykle pracowite laboratorium włączone między układ trawienia i krążenia, które spełnia około 500 ważnych funkcji.
Komórki wątroby, która waży około 1,5 kg, produkują bezustannie żółć, zbieraną przez sieć drobniutkich kanalików, uchodzących do dużego przewodu, którym żółć doprowadzana jest do woreczka żółciowego. U osób młodych i zdrowych regeneracja komórek wątrobowych przebiega szybciej niż u osób chorych i w zaawansowanym wieku.Komórki wątrobowe potrzebują na swoją odnowę 50-75 dni. Nie ma ona jednak nieograniczonych możliwości.
Przyczyn powstawania chorób wątroby i dróg żółciowych jest bardzo wiele. Do najczęstszych, oprócz błędów dietetycznych należą: zakażenia (np. wirusami, bakteriami i innymi drobnoustrojami), nadmierne spożywanie alkoholu, kamienie żółciowe, narażenie na kontakt ze szkodliwymi substancjami, niekorzystny wpływ układu nerwowego, przewlekłe stosowanie niektórych leków. Bez względu jednak na to, jakie by to nie były przyczyny choroby, nie można lekceważyć i należy bez ociągania poddać się leczeniu, które z całą pewnością zezwoli na wspomaganie się ziołami.
Lecznicze przepisy:
1. Sporządzić miksturę z 500 g miodu, 250 ml soku z cytryny i 250 ml oliwy z oliwek. Łyżkę syropu należy przyjmować 3 razy dziennie po 1 łyżce przy przewlekłym zapaleniu woreczka żółciowego.
2.  Około 20 minut po przyjęciu wyżej wymienionej mikstury należy pić odwar sporządzony według poniższego przepisu: wziąć po 50 g korzeni goryczki żółtej, liści i kwiatów kocanki piaskowej, miętę pieprzową, liście i kwiaty nagietka, ziele skrzypu polnego, ślaz dziki, tysiącznik, szałwię i szyszki chmielu. Po wymieszaniu ziół wziąć 3 pełne łyżki mieszanki z dodatkiem 1 łyżki lekko podpieczonych nasion lnu i 1 łyżeczką nasion anyżu i zalać 700 ml wrzątku. Gotować pod przykryciem na małym ogniu przez 25 minut i od razu przecedzić. Pić z dodatkiem miodu i soku z cytryny po 75 g odwaru.
3. Zamiast odwaru podanego w przepisie powyżej możemy pić 2 godziny po jedzeniu odwar z mieszanki, sporządzonej z 2 łyżek następujących ziół: liści rozchodnika wielkiego, dziurawca, kocanki piaskowej, piołunu, dymnicy pospolitej, akantu długolistnego i korzeni cykorii podróżnika. Zioła z dodatkiem 1 łyżeczki owoców jałowca i 10 owoców dzikiej róży (pokrojonych na połówki) zalać 1/2 litrem wrzącej wody i gotować pod przykryciem 10 minut. Po przecedzeniu pić z dodatkiem miodu i soku z cytryny po 75 g mikstury.
4.  Przez 2 miesiące codziennie na noc robić okłady z rozmaglowanych liści świeżej kapusty na okolicę wątroby. Stosować przy marskości wątroby.
5. Łyżkę drożdży zagotować w 1/2 szklanki wody i po odstaniu pić zimne na noc. Stosować wspomagająco przy marskości wątroby.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz