piątek, 22 lipca 2011

Leczenia ziołami nerki i pęcherz moczowy

Dla wszystkich którzy nie chcą się truć chemicznymi lekami podaje przepisy naszych babć,  które radziły sobie z różnymi chorobami za pomocą ziół.
SCHORZENIA NEREK I PĘCHERZA MOCZOWEGO
Nerki są narządem wytwarzającym mocz. Odbywa się w nich olbrzymia praca filtracyjna, bowiem przepływa przez nie 1500 litrów krwi w ciągu doby, z której wytwarza się około 150 litrów tzw. moczu pierwotnego i w konsekwencji około 1,5 litra moczu wydalanego na zewnątrz. Z tych to powodów nerki są wręcz kluczowym organem naszego organizmu. Generalnie spełniają one trzy bardzo ważne funkcje dla prawidłowego funkcjonowania organizmu: wydalniczą, wydzielniczą i metaboliczną.
Zakłócenia w pracy nerek mogą wywołać stan zapalny, mogą być też przyczyną tworzenia się złogów, które mogą być przyczyną powstawania piasku lub kamieni. Wśród wielu schorzeń nerek można wymienić m.in. zapalenie miedniczek nerkowych, nerczycę, mocznicę, raka nerek i kamicę nerkową.
Schorzenie pęcherza jest spowodowane zakażeniem różnymi bakteriami. Może ono być wywołane ostrym zapaleniem nerek, może też być wywołane czynnikami zewnętrznymi. Mocz jest wtedy mętny, zawiera dużo czerwonych i białych krwinek oraz bakterii. Zioła w takich przypadkach są bardzo wskazane, zwłaszcza gdy w moczu stwierdzi się obecność bakterii antybiotykoodpornych, jak również w stanach przewlekłych i zapobiegawczo.
Lecznicze przepisy:
1. Działanie moczopędne i leczniczo-ochronne. Gotować 2 łyżki ziela skrzypu polnego w 1/2 litra wody 3-5 minut. Po tym czasie zioła ostudzić i przelać do termosu. Ilość tą pić w 2-3 porcjach przez cały dzień.
2. Działanie moczopędne. Wziąć po łyżeczce ziela skrzypu, owocu jałowca, liści brzozy i czarnej porzeczki. Zioła drobno posiekać i zalać je 2 szklankami wrzącej wody. Gotować 15 minut, odcedzić. Pić 1-2 razy dziennie po 1 szklance.
3. Działanie moczopędne i przeciwzapalne. Sporządzić napar z 1 łyżki kwiatów chabru bławatka na szklankę wrzącej wody. Zaparzać 10-15 minut i pić po 1/2 szklanki 2 razy dziennie między posiłkami.
4. Działanie moczopędne i przeciwzapalne. Łyżkę korzenia wilżyny ciernistej gotować 3 minuty w 2 szklankach wody. Pić 2-4 razy dziennie po 1-1/2 szklanki przed posiłkami.
.5 Działanie moczopędne i odkażające drogi moczowe. 1-2 łyżki mącznicy lekarskiej gotować w szklance wody 5-7 minut. Po przecedzeniu pić co 3 godziny po 2-3 łyżki dziennie. Prawidłową reakcją jest zabarwienie się moczu na zielono.
Uwaga! Mącznica jest niewskazana dla osób po operacjach nerek dla kobiet w ciąży.

1 komentarz: